Fotovoltaika a EKIS

Informační služby, které ministerstvo průmyslu a obchodu poskytuje v oblasti energetiky (text MPO):

Česká energetika prochází velkými změnami a cílem MPO je veřejnost na tyto změny co nejlépe připravit. Proto má připraveny pro občany následující výstupy:

Provozujeme síť odborných energetických poraden EKIS, která poskytuje zdarma poradenství ohledně energetických řešení v domácnostech, firmách i veřejných budovách. Naši experti poradí s výběrem úsporného osvětlení, správným vytápěním, plánováním rekonstrukce a s velkými projekty energeticky úsporných staveb. Můžou také pomoci s dotacemi či s návrhem energetických opatření pro rodinné a bytové domy. Rady expertů jsou na míru, zdarma a nově mohou tito experti navštěvovat po domluvě konkrétní obce a tyto rady tak poskytovat po celé republice.

Dále Vám předáváme desatero proti nekalým praktikám při nákupu fotovoltaiky, které jsme vypracovali ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí, Cechem Akumulace a Fotovoltaiky a Komorou obnovitelných zdrojů energie. Cílem desatera je pomoci Vám se lépe rozhodnout při výběru dodavatele fotovoltaiky a chránit Vás před nekalými praktikami některých prodejců. Rádi Vám toto desatero poskytneme, abyste ho dali k dispozici Vašim občanům.

 

Na závěr bychom rádi upozornili na možnost využít tuto celostátní informační linku 1212, ke které se můžete obrátit každý všední den. Na webové stránce spravovanou naším ministerstvem na adrese www.energiezamene.cz naleznete přehled podpory státu v rámci energeticky úsporných opatření a dotačních programů pro domácnosti, podniky i veřejný sektor. Zahrnuje například i dotace na rekonstrukci veřejného osvětlení v obcích.

 

Informační call centrum linky 1212

 

Dokumenty ke stažení:

Desatero_fotovoltaika_modra.pdf

Desatero pro výběr fotovoltaiky 2023-02-09.pdf

EKIS C5 draft.pdf

Návratnost_fotovoltaika_modra.pdf

Menu

Chcete přijímat akutální zprávy z obce?

Zaregistrujte se do MUNIPOLIS: https://hovorcovice.munipolis.cz/registrace
ico_sms[1].gif

Kontakt

Obec Hovorčovice
Revoluční 33
250 64 Hovorčovice
okres Praha - východ
Tel.: 283 933 123
Tel.: 602 660 324
mail: ou@hovorcovice.cz
www.hovorcovice.cz
ID:rjdbkxf
Úřední hodiny:
Po 7.30–12h, 12.30–17
St 7.30–12h, 12.30–17

Bankovní spojení:
KB NONET Praha 9
č.ú. 5621201/0100

__________________

Důležitá telefonní čísla:

Policie ČR:158

Hasiči:150

Záchranná služba:155

Kanalizace: 800100663

Plyn:1259

 

 

Dne 16.7. byly odevzdány nalezené???? KLÍČE S DÁLKOVÝM OVLADAČEM OD VOZU . Klíče byly nalezeny v ulici K REMÍZKU. Bližší informace na obecním úřadu Hovorčovice.

hovorcovice_footer.png