Aktuality


Sběrné místo Hovorčovice a svoz biologického odpadu květen 2020

SBĚRNÝ DVŮR OD 18.5.2020.pdfNové jízdní řády

Dovoluji si Vám oznámit, že v neděli 17. května skončí omezení jízdních řádů a od pondělí 18. května se obnovuje pravidelný provoz všech linek příměstské dopravy. U linek 479 a 656 dojde k obnovení provozu již ve čtvrtek 14. května. Na lince 471 probíhá k termínu obnovení jízdních řádů oprava železničního přejezdu v Libiši. Linka tedy bude příští týden vedena mimo zastávku U Vojtěcha v Neratovicích (ale podle jízdního řádu pro běžný školní rok) a zaslaný jízdní řád zobrazuje až pravidelný stav po výluce od pátku 22. května. V příloze Vám zasílám pro Vaši potřebu nové jízdní řády.

 

Přeji hezký den a s pozdravem

 

Karel Bakeš | odbor příměstské dopravy

oddělení projektování příměstské dopravy

linka 351.pdf

linka 656.pdfVyjádření vodáren k napouštění bazénů a zalévání zahrad

Vodárny poradí, jak napustit bazén a zalévat ohleduplně

Jarní zalévání zahrad a napouštění bazénů může způsobit nízký tlak vody ve vodovodu a dočasné zakalení pitné vody. A to zejména v případě, kdy se v některých lokalitách do této činnosti pustí lidé současně.

Tato situace by mohla nastat zejména v případech, kdy se najednou začne odebírat velké množství vody. Příkladem může být situace, kdy se lidé vrátí odpoledne z práce domů a začnou zalévat. Problém však není způsoben nedostatkem vody ve zdrojích, ale kapacitními možnostmi místních distribučních sítí. Jednoduše řečeno – jak velké množství vody naráz je schopné potrubí přepravit,“ vysvětluje tisková mluvčí společnosti Středočeské vodárny a.s. Lenka Kozlová.

Dalším problémem je napouštění bazénů pomocí přípojky v období zvýšené spotřeby vody, kdy může dojít v některých lokalitách k poklesu tlaku ve vodovodním řadu, který se pak negativně projeví i u dalších odběratelů.

Vyšší nárazový odběr vody z veřejného vodovodu způsobí zásadní zvýšení rychlosti proudění pitné vody v potrubí. Důsledkem může být překročení limitních hodnot průtoku a s tím spojené problémy, jako je krátkodobé zvýšení koncentrace železa v pitné vodě. I když tento zákal nemá vliv na kvalitu pitné vody, jsou tím ovlivněny její senzorické vlastnosti a zákazníci tento stav citlivě vnímají.

Chtěli bychom požádat občany, aby omezili používání pitné vody na zalévání a plnění bazénů v době denní špičky odběru vody. V případě, že nelze pro zálivky využít jiný zdroj, doporučujeme odběratelům zalévání rozložit do delšího časového úseku během celého dne a naopak jej omezit v podvečerních a večerních hodinách. Eliminují se tak možné problémy, které vznikají, pokud se nárazově zvýší odběr pitné vody v jedné lokalitě,“ poradila odběratelům Lenka Kozlová.

V omezené míře je možné využít i služby dovozu vody cisternou. Požadavek je nutné směřovat na mail cisterny@svas.cz, přičemž je třeba vzít v úvahu aktuální zvýšené požadavky na dovoz vody do individuálních akumulací.

 

Jan Kretek

ředitel pro strategický rozvoj

STŘEDOČESKÉ VODÁRNY, a.s.
sídlo: U Vodojemu 3085, 272 80 Kladno, IČO: 26196620
zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 6699Den otevřených dveří - MŠ a jesle Bášť

HANNY školka a HANNY jesle 2.jpgKlub seniorů vycházka 19.5.2020

Vycházka klubu seniorů 19.5.2020.jpgPotraviny KATKA

Potraviny KATKA v Nádražní ulici jsou zítra v pátek 8.5. a v sobotu 9.5. uzavřeny.Tradiční pálení čarodějnic v Hovorčovicích nebude

Tradiční pálení čarodějnic a stavění máje se v Hovorčovicích konat dnes nebude.Nalezen klíč

Dnes byl nalezen klíč s přívěsky. Majitel si jej může vyzvednout na podatelně obecního úřadu.Potraviny KATKA

Potraviny KATKA v Nádražní ulici budou v pátek a sobotu 1.-2.5.2020 uzavřeny.Sběrné místo Hovorčovice květen

Sběrné místo bude otevřeno od neděle 3.5.2020 v rozšířeném čase od 16 do 19 hodin.

Vstup do celého dvora bude omezen počtem 3 osob, ostatní budou muset čekat před bránou v ulici Revoluční.

Přímo do prostoru sběrného místa  bude vstupovat pouze jedna osoba (pokud situace bude vyžadovat, tak maxinálně 2 osoby např. při zvedání objemnějších věcí do kontejneru).

Prosíme o dodržování odstupů minimálně 2 metrů v celém prostoru dvora a také při příjezdu do dvora v ulici Revoluční.

Mobilní svozy bioodpadů zůstávají až do odvolání stejné jako v dubnu tzn. každé pondělí a středu u kruhového objezdu v Centrálu od 15 do 16 hodin a na parkovišti před Nepou v Revoluční ulici od 16,15 do 17,15 hodin. 
hovorcovice_footer.png